środa, 14 sierpnia 2013

"Tak blisko" Tammara Webber
 Podstawowe informacje:
Tytuł: Tak blisko
Tytuł oryginału: Easy
Autor: Tammara Webber
Gatunek: dramat/ romans
Liczba stron:  336
Wydawnictwo: Jaguar


Większość książek skierowanych do kobiet i nastolatek to romansy, co sprawia, że na prawdę trudno znaleźć książkę wyróżniającą się. Mi się udało.

Co czyni powieść "Tak blisko" na tyle wyjątkową, że zachwycił się nią cały świat?

Jacqueline miała grono przyjaciół, popularnego chłopaka i dobre stopnie na studiach. I wtedy wszystko posypało się na raz. Kiedy chłopak ją porzuca powoli odsuwa się od niej większość "przyjaciół". A potem... przychodzi feralny wieczór.

Alkohol, muzyka, dobra zabawa. Impreza powoli dobiega końca, a Jacqueline wychodzi sama w ciemną noc i zostaje zaatakowana przez chłopaka, którego, jak myślała, znała. Bruce chce jednego i nie cofnie się przed niczym. W ostatniej chwili przed gwałtem broni ją tajemniczy Lucas.


"Ocalona przez nieznajomego, dręczona przez tajemnice.Czasami miłość nie jest łatwa"

Wzajemna fascynacja sprawi, że Jacqueline chce bliżej poznać tego tajemniczego i niebezpiecznego chłopaka. Na przeszkodzie stoi im jednak ciągły strach dziewczyny i straszne wydarzenia z dzieciństwa Lucasa, które nie pozwalają mu prowadzić normalnego życia i z którymi nie umie sobie poradzić.

Kiedy
dramatyczna przeszłość
i z góry zaplanowana przyszłość
ni pasują do siebie, zostaje
tylko czysta miłość

Czy Jacqueline i Lucas poradzą sobie z własnymi demonami i odnajdą wspólną drogę?

Tammara Webber dokonała niesamowitego: zawarła w swojej książce prawdę. Sam brak idealizacji życia studentów; ukazanie ich pijaństwa, czasem lenistwa czy brutalności sprawia, że czytelnik inaczej ją odbiera.

Webber zawarła w swojej książce też coś, co bardzo lubię: wątek psychologiczny. Podjęcie tematu gwałtu było odważne i autorka doskonale poradziła sobie z tym zadaniem. Bezkompromisowe ukazanie ofiary i etapów jakie przechodzi -od bezradności do determinacji- urzeczywistnia wydarzenia ukazane w książce.

Książkę czyta się bardzo łatwo i szybko, napisana jest prostym i urozmaiconym językiem, a charakterystyczny styl autorki sprawia, że jest to książka niezapomniana.

Ta powieść jest inna.
Przyjemna, ale ambitna.
Przełamująca milczenie i tematy tabu.
Niebanalna.

Moja ocena: 9/10
Komentarz: Od magnetycznej okładki po porywającą historię opowiedzianą prze Tammarę Webber. Książka zapiera dech. Po prostu. Wciągająca i zmuszająca do myślenia opowieść ukryta za wspaniała historią miłosną.

<jedno z największych zaskoczeń ostatnich miesięcy>

5 komentarzy:

 1. Mam już tę książke na lisci must read. Oczekuje po niej czegos powalającego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę musiała na nią zapolować, skoro taka pozytywna i zachęcająca recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka wydaje się zdecydowanie w moim typie. Wydaje się naprawdę niesamowita :)

  *Nominacja do Liebster Blog Award*
  http://papierowemiasta.blogspot.com/2013/08/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Po pierwsze, świetna i oryginalna recenzja - bardzo mi się podoba. :) Po drugie, książkę po prostu muszę przeczytać - intryguje mnie i przyciąga od dawna. :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Koniecznie przeczytam! To moje klimaty. Uwielbiam romanse, nawet te z trudnymi tematami i wątkami psychologicznymi. Z chęcią się z nią zapoznam :) Pozdrawiam, Livresland :*

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze - i te krytyczne, i te pozytywne; próbuję brać Wasze uwagi do serca
Staram się odwdzięczać za każdą opinię :)

Zapraszam ponownie!