czwartek, 3 października 2013

"Zgoda na szczęście" Anna Ficner-OgonowskaPodstawowe informacje:
Tytuł: Zgoda na szczęście
Tytuł oryginału: Zgoda na szczęście
Autor: Anna Ficner-Ogonowska
Gatunek:  romans, obyczajowe
Liczba stron: 566
Wydawnictwo: Znak

Masz ochotę na chwilę relaksu?
Marzysz o przyjemnym wieczorze z książką w ręku?
Pragniesz zapomnieć o świecie?
Chcesz uzyskać własną "Zgodę na szczęście"?

Barwna powieść Anny Ficner-Ogonowskiej jest powieścią dla ciebie!

Hanka i Mikołaj są ze sobą szczęśliwi, choć dojście do tego stanu nie było łatwe. Ona to kobieta po przejściach, on - chce na nowo pokolorować jej życie. Nie tak dawno temu Hania straciła męża, a z nim, mogło się wydawać, cel i chęć życia. Odpowiedzią na jej wołanie okazuje się być właśnie Mikołaj, któremu, jako jedynemu (po długich staraniach), udaje się przebić przez mur, jaki wokół siebie zbudowała.

Para wydaje się być dla siebie stworzona, ale... No właśnie ale. Życie, jak to życie ma zawsze w zapasie parę niespodzianek, czasami niezbyt przyjemnych. Sytuacja życiowa Hanki szybko się komplikuje. Zabiegana główna bohaterka musi nie tylko zajmować się swoją siostrą Dominiką, która właśnie została matką i nie odnajduje się w swojej nowej roli za bardzo (a może właśnie zbyt bardzo?), to w dodatku niespodziewanie odnajduje... swojego brata.
„Nie, nie bała się. Przestała się bać. Była coraz odważniejsza. Tylko nie chciała wyprzedzać radości. Chciała cieszyć się z pojawiających się w życiu szczęść. Nie chciała się cieszyć ani za wcześnie, ani na zapas. Chciała cierpliwie czekać na rozwój wypadków. Tych szczęśliwych. Marzyła by tylko takie zaskakiwały ją w życiu.

"Zgoda na szczęście" to ostatni tom trylogii, którą Polki po prostu pokochały. Jak autorka zakończy swoją opowieść?

Czy Hania pokona demony z przeszłości?
Jak poradzi sobie z nowymi przeciwnościami losu?
Czy da sobie "zgodę na szczęście"?

Koniec trylogii na pewno nie zawiedzie fanów, a nowych czytelników z pewnością zachęci do sięgnięcia po wcześniejsze tomy. "Zgoda na szczęście" to książka pełna zwrotów akcji i - mimo tego, że jest powieścią obyczajową - napięcia. Zdecydowanie ma w sobie "to coś" - jest nie tylko lekką lekturą do dobrej zabawy; to książka w której można się zatracić. Wciągająca i bardzo dynamiczna - nie ma w niej czasu na nudę!

Anna Ficner-Ogonowska jest naszą polską Danielle Steel czy Norą Roberts; tworzy wspaniałe książki dla kobiet, zawierając w nich istotę uczuć i marzeń. Bawi się słowem i wychodzi jej to doskonale. Historia, którą udało jej się stworzyć jest po prostu prawdziwa, zwłaszcza dla polskiego czytelnika, który doskonale zna opisane w lekturze realia.

Zdecydowanie największym plusem tej książki są bohaterowie. Każdy z nich jest inny, specyficzny. Autorka stworzyła postaci, których po prostu nie da się nie lubić czy nie utożsamiać się z nimi. Są tacy sami jak my.***
Moja ocena: 8/10
Komentarz: Książka wciągająca i chwytająca za serce. Autorka pokazuje nam prawdziwych bohaterów, życiowe zloty i upadki. Powieść nie zachwyca swoją wyjątkową głębią, ale jest dobrą odskocznią na zimowy wieczór i zapewnia dobrą zabawę. Koniecznie sięgnijcie po tę książkę i dajcie przekonać się do polskich autorów! Polecam!

***
8 komentarzy:

 1. Bardziej kieruje ta ksiazke w strone moich ciotek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja raczej tejże trylogii pani Ficner-Ogonowskiej nie przeczytam - nie ciągnie mnie do niej po prostu (przynajmniej na razie). :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę się rozglądnąć na pierwszą częścią. Lubię czasem takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę poszukać,lubię takie życiowe historie i sympatycznych bohaterów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba czas zapoznać się z twórczością autorki

  OdpowiedzUsuń
 6. mam pierwszą część na półce i jestem ciekawa, jakie zrobi na mnie wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam całą serię i bardzo się cieszę, że ją poznałam, gdyż mi się bardzo spodobała.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze - i te krytyczne, i te pozytywne; próbuję brać Wasze uwagi do serca
Staram się odwdzięczać za każdą opinię :)

Zapraszam ponownie!