wtorek, 8 października 2013

"U progu szczęścia" Aidan Donnelley RowleyPodstawowe informacje:
Tytuł: U progu szczęścia
Tytuł oryginału: Life After Yes
Autor: Aidan Donnelley Rowley
Gatunek:  romans, obyczajowe
Wydawnictwo: Jaguar
Wyobraź sobie, że masz to, o czym marzą kobiety na całym świecie.  Troskliwego narzeczonego. Oświadczyny w Paryżu.  Pieniądze,  świetną pracę i przyjaciół.

Czy można chcieć więcej?

Aidan Donnelley Rowley pokazuje nam w swojej książce "U progu szczęścia", że jest to możliwe. Że czasami można właśnie stać... u progu szczęścia.

Quinn jest młodą prawniczką odnoszącą sukcesy nie tylko w życiu zawodowym,  ale, wydawać by się mogło,  także prywatnym - właśnie przyjęła oświadczyny swojego chłopaka.  Ale... No właśnie.  Ale. Dziewczyna nie jest przekonana co do swojej decyzji.

Życiowe problemy próbuje rozwiązać przy pomocy kolejnej lampki wina i po prostu daje sprawom toczyć się własnym torem. Zagubiona kobieta wciąż przeżywa traumę po śmierci ukochanego ojca, który zginął w zamachu na WTC. Quinn chowa się za fasadą pozorów i coraz większą ilością alkoholu. Nie potrafi docenić życia,  nie umie odnaleźć szczęścia.

Jak poradzi sobie Quinn?
Czy stanie na ślubnym kobiercu? 
Czy uda jej się przezwyciężyć ból i odnaleźć szczęście? 

Autorka stworzyła historię,  która jest nie tylko obyczajową opowieścią o młodej kobiecie z Nowego Jorku, ale także o tym, jak podnieść się po upadku.  Lektura napisana prostym językiem z każdą stroną wciąga czytelnika coraz bardziej. Początkowo odrobinę rozwlekła akcja nabiera rozpędu i trzyma w napięciu już do samego końca. 

Aidan Donnelley Rowley całą fabułę oparła o postać głównej bohaterki. Wykreowała postać tak złożoną,  że czasami łatwo było się czytelnikowi pogubić.  I, szczerze mówiąc, przynajmniej jak dla mnie,Quinn może sprawiać wrażenie bohaterki, którą trudno lubić.  W wielu.momentach książki wydaje się być niewdzięczną i zepsutą dziewczyną z alkoholowym nałogiem.  Jej wyolbrzymione cechy służą jednak ogólnej idei książki, dlatego trudno nie docenić misterności z jaką została stworzona ta postać.

Moja ocena: 8/10
Komentarz: Opowieść o stracie i nadziei na lepsze jutro, o tym, że trzeba walczyć o siebie i swoje szczęście. Świetny zamysł, wykonanie odrobinkę kuleje, ale jest to książka przyjemna, wciągająca i dla miłośników każdego gatunku :)


2 komentarze:

Dziękuję za wszystkie komentarze - i te krytyczne, i te pozytywne; próbuję brać Wasze uwagi do serca
Staram się odwdzięczać za każdą opinię :)

Zapraszam ponownie!