sobota, 13 lipca 2013

"52 powody dla których nienawidzę mojego ojca" Jessica BrodyPodstawowe informacje:
Tytuł: 52 powody dla których nienawidzę mojego ojca
Tytuł oryginału: 52 reasons to hate my father
Autor: Jessica Brody
Gatunek: thriller/sensacja/komedia
Liczba stron:  420
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera już 19 lipca! 

               
Lex ma wszystko. Żyje po królewsku. Największe imprezy, najdroższe auta, najsłynniejsi projektanci. Domy i apartamenty w Bel Air, LA, Paryżu… To wszystko jest dla niej codziennością, czymś co jej się należy – jej „prawem z urodzenia”.  Bogaty tatuś zgadza się na wszystko – dopóki dobre imię jego firmy nie jest zagrożone.

Nieobecny ojciec, który troszczy się tylko o swoje interesy, sprawia, że Lex marzy o wolności. Chce wyrwać się ze złotej klatki, z życia, w którym rządzi opinia publiczna – liczy się przede wszystkim dobre imię rodziny i firmy, a więc wiele zachowań ojca to tylko gra pozorów – działania „pod publiczkę”. Lexington może się uwolnić od tego wszystkiego i żyć bez podporządkowywania się ojcu – w dniu osiemnastych urodzin otrzyma w funduszu powierniczym czek na "należne jej" 25 milionów.


Czy na pewno?

Młoda celebrytka goszcząca na pierwszych stronach gazet jest bohaterką kolejnego skandalu – spowodowanego przez nią wypadku samochodowego. Jest to o jeden wybryk rozpieszczonej nastolatki za dużo.


Lex w momencie osiągnięcia pełnoletności zamiast czeku otrzymuje listę. Listę pięćdziesięciu dwóch prac, które ma wykonywać przez przyszły rok – po jednym na tydzień. Sprzątaczka, kelnerka, pracownica zakłady pogrzebowego… "Kochający tatuś" przesuwa dzień wypłaty. Czy rozpieszczona nastolatka poradzi sobie z życiem przeciętnego człowieka, który musi pracować na chleb?

 „Historia Kopciuszka opowiedziana od tyłu”

Jak poradzi sobie dziedziczka fortuny stając twarzą w twarz z szarą rzeczywistością?
Pieniądze, rodzina, elity towarzyskie…
No i jest jeszcze przystojny Luc…


"52 powody dla których nienawidzę swojego ojca” to niesamowita historia napisana z niezwykłym poczuciem humoru. Cięty dowcip jest obecny w każdym momencie lektury, a połączony z pierwszoosobową narracją, sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od tej książki. Idealna lektura na lato – lekka, przyjemna, a przy tym pełna napięcia i złotych myśli. Połączenie sensacji i komedii w jedną historię to po prosty wspaniały pomysł!


"Barack Obama i Madonna pierwsze kroki robili w barach szybkiej obsługi. Walt Disney zaczynał jako gazetowy. Rod Stewart był grabarzem."

Moja ocena: 8/10
Komentarz: Jessica Brody z przyjemnej opowiastki stworzyła oryginalną historię, której znakiem firmowym jest ironia i cięty dowcip. Autorka umiejętnie wplata wątki sensacyjne i obyczajowe, tworząc coś niepowtarzalnego. Polecam czytelnikom w każdym wieku!


2 komentarze:

  1. Przyznam, że Twoja recenzja przekonała mnie do zainteresowania się tą książką :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę koniecznie poznać tę książkę. Zapowiada się nadzwyczaj interesująco a twoja recenzja kusi, oj kusi.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze - i te krytyczne, i te pozytywne; próbuję brać Wasze uwagi do serca
Staram się odwdzięczać za każdą opinię :)

Zapraszam ponownie!